Kvantový fyzik

Prof. Jan Rak 14:00 - 15:45

Prof. Jan Rak je profesor jaderné a kvantové fyziky. Vystudoval Matematicko-fyzikální fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V letech 1989 -1992 pracoval v Ústavu jaderného výzkumu v Dubně u Moskvy. Ve švýcarském PSI Villigen vypracoval dizertační práci, kterou obhájil v roce 1991 a získal titul CSc. V témže roce dostal nabídku z Max Plank Institutu v německém Heidelbergu, kde začal pracovat pro CERN. V roce 2000 přišla nabídka z Brookhaven National Laboratory v New Yorku v USA, kde pracoval na novém urychlovači RHIC a experimentu PHENIX. O pět let později získal pozici na Univerzitě Jyvaskyla ve Finsku jako Project Leader cernského experimentu ALICE. Zde získal i profesuru. Je autorem a spoluautorem více než 400 článků, též je spoluautorem odborné knihy High-pT Physics in the Heavy Ion Era (Cambridge University Press).

Odkaz na video s prof. Janem Rakem a Jaroslavem Duškem: zde


Hudebník

JOSI - 16:00 - 17:00

Ambientní kytara se zpěvem z duše. Ve své tvorbě používám looping. Extatická a relaxační hudba. Elektroakustická kytara s efekty, zpěv a looping. 

Odkaz na tvorbu: zde


Hudební skupina

PraMeny 12:30 - 13:30

Hudba pro potěchu ucha i ducha.
Michal Čagánek - kytara, zpěv
Miloš Löffler - flétny
Kamila Krausová - zpěvZpívající mísy

Pavel Tůma 11:15 - 12:00

Pavel tvoří pomocí prastarých nástrojů hudební obrazy, které vás vezmou do snového prostoru, kde neplatí čas a okolní svět přestává existovat. Naopak ožívá vaše podvědomí a na vlnách vibrací vás odnáší až tam, kam mu dovolíte jít.

Odkaz na tvorbu: zde


Hudebník

Vojta Violinist 17:30 - 18:30

Vojta je Šumavský rodák, co procestoval svět. Při poslechu jeho hudby cítíte, že našel domov především ve svém srdci...
World music v kapele o jednom členu vás roztančí i dojme. Cítíte ty hory, řeky, vzdálené cesty i letícího sokola nad lesem.
Vojta používá looper a hraje na mnoho hudebních nástrojů, jako jsou didgeridoo, buzuki, bansuri flétna, cajon a další perkuse. 

Odkaz na tvorbu: zde


Hudební skupina

Mantrovníci 20:30 - 21:30

S Mantrovníky si můžete zazpívat mantry a písně co potěší srdce a naladí duši.

Odkaz na tvorbu: zde


Hudební skupina

Nigunatica 19:00 - 20:00

Live trance eastern muzik - balkánské písně za doprovodu východních perkusí, brumle a tanečnice.

Petr Mastroiany - orientální perkuse

Julia Bubulina - tanec, zpěv, perkuse

Gabra Bultasová - zpěv

Petr Jasinčuk - brumle

Odkaz na tvorbu: zde


Moderátor

Martin Zrustek 11:00 - 22:00

Jmenuji se Martin, na Rainbow jezdím už kupříkladu desátým rokem, to co jsem tam zažil někde hluboce v přírodě v souladu s lidmi, máme nyní možnost zažívat i ve městech. Díky těm kteří si k tomu najdou cestu. Dualita a souznění v rámci mezilidských vztahu a všeho kolem. Nás může jemně propojovat a vést ke stejným cílům. Proto vzniknul festival SpoluFest, kde energie kterou na něm zažijete je čerpána právě z těchto setkání lidi dobré vůle. "Rainbow lidi"
Bez toxikonantů, alkoholu a negativní energie. 


Moderátorka

Denisa Vlčková 11:00 - 22:00

Ráda moderuji společenské akce, natáčím různá videa a mám nějaké zkušenosti z rádia a TV. Mimo to mám ráda - krásné, divoké, srdečné lidi kolem sebe, legraci v plném proudu, hudbu, tanec. Těším se na Vás na Spolufestu! Kde to pořádně rozjedeme a pobavíme se!