Program/Časový harmonogram

Hlavní zóna:

Zahájení
1. Kateřina Kocanová
[11:00-12:00]

 • Nabídneme otevírací setkání s šamankou Kateřinou Kocanovou ze skupiny Czech Spirit. Czech Spirit je vzdělávacím centrem zaměřený na osobní rozvoj, nalézání Pravdy, Svobody, Lásky, jehož cílem není nic míň, než aby každý z nás byl skutečně šťastný. To je to, co každý z nás chce. Představte si Svět, ve kterém jsou všichni šťastní a dělají to, co je baví. Myslíte, že to je utopie? My věříme, že ne, a proto na našem společném snu pracujeme. Společné zahájení festivalu bude požehnáním nejen pro vydaření akce, ale i pro vás. Před vstupem do prostoru, ve kterém budeme hodně čerpat z okolí, se na chvilku zastavíme a věnujeme čas a pozornost sobě a svému tělu. Provázet nás budou zpěvy, hudební nástroje a ohnivé tance.

 

2. Vystoupení Svarga
[12:00-13:00]

 • Hudební uskupení Svarga (slovanský název pro květ života) vznikla v roce 2017, kdy začali nahrávat slovanské invokační písně, které se používají na přírodních oslavách. Hudební koncept se odvíjí od základní podoby rituálního koncertu, poselstvím jsou invokační písně propojené se základními přírodními silami naší domorodé kulturně-duchovní tradice. Hudba otevírá mnohovrstevný prostor, ve kterém je možné tyto síly zakusit a mít tak možnost dotknout se esence medicíny naší země skrz autentické šamanské písně složené v našem jazyce. Skupinu tvoří základající dvojice Zdeňek Ordelt (hlas, kytara, flétny, bubny) a Nami Maria Halingten (hlas a šamanský buben), spolu s proměnlivými spoluhráči.

 

3. Tra-la Kapela
[13:00-14:00]

 • Tra-La se věnuje interpretaci lidových písní a tanců z různých evropských zemí. Základem repertoáru jsou krásné písně sefardských Židů z oblasti Středomoří a temperamentní i melancholické písně z Balkánu (Makedonie, Srbsko, Bulharsko).

PAUZA [10 MINUT]

 

4. Intuitivně extatický tanec Ashy Ra-Sheeby s doprovodem bubenické sekce skupiny LAŠ (Simkara Andtrej Kolář, Ladislav Frydrýn a Marcel Vlček) a hosté
[14:10 -15:00]

5. Setkání s Evou Jelenovou na téma: Vztahy mezi ženami a muži
[15:00-16:30]

 • Eva pořádá ženské, mužské a i dětské kruhy, které jinak také zasahují do hudební části ve formaci zvané Hudba Duhy a Andrejem Kolářem, kterého zná mnoho lidí po Praze, kde nabízí objetí pro ostatní. Eva vás srdečně zve do kruhu Žen, kde otevřeme posvátný prostor pro léčení, očistu a ponoření se do své esence a existence. V tanci, zpěvu, dechu, modlitbách a meditaci požehnáme sobě i druhým. Otevřeme svá srdce radosti, sdílení a bdělosti, vstoupíme do vědomí si sama sebe, přijmeme požehnání a světlo pro další dny 🙂
 • {S sebou si přineste hudební nástroje, příjemné oblečení k tanci a pohybu (sukně a vše co rozkrásní i naše očička, ať jsme krásné. Andrej dodává, že téma je dáno skupinou a potřebami přítomných mužů, ale vždy se dotýká věčného problému VZTAHŮ MUŽŮ A ŽEN. Vážení muži, pokud máte pocit, že byste se rádi zamysleli a procítili si dané téma, tak neváhejte. Vnímám současnou etapu vztahu mužů a žen jako transformační. Tradičních role žen a mužů v partnerství vlivem rychlých změn vytrácí svůj tradiční obsah. Přestává platit to staré a nové ještě nefunguje. Cesta mnoha žen od diskriminace přes emancipaci až k feminizmu doprovází i reciproční velmi častý trend mužů od Macha přes muže „chápajícího“ ženy k „zženštilosti“. S tímto trendem souvisí i posun ve vzájemných rolích a očekáváních. Tyto vývojové změny jsou ale podle mne v konfliktu s hlubokým a zakořeněným vnímáním archetypálních rolí mužů a žen, které přestože ztrácí svůj praktický význam (ekonomická nezávislost žen, stále rostoucí a vyšší kompetentnost žen), tak působí v podvědomí a nedovolují nám z těchto rolí vystoupit a svobodně přijmout případně nové funkční „identity“, které se teprve rodí. Z žen se stávají sebevědomé nezávislé osobnosti, které muže často děsí, než aby v nich vzbuzovaly touhu. A obráceně „měkkota“ chlap ani chlap „macho“ nemůže ženám imponovat.
  Sejdeme se a nastolíme otázky a témata, které zajímají právě vás, a budeme hledat jejich reálný obsah. Můžete nejprve pouze naslouchat, a pokud budete cítit, že máte co sdílet ze své osobní zkušenosti, tak to nabídněte ostatním. Osobní autentická zkušenost každého z nás je velice cenným zdrojem pro všechny přítomné muže. Souběžně s naším kruhem bude probíhat i ženský kruh a po skončení obou kruhů budeme mít i možnost se potkat se ženami a přijatelnou formou pro obě skupiny se pokusíme sdílet svá nitra a to formu jak esencionálního mluveného slova, tak gestem a nakonec společným tancem.}

 


6. Zpěvačka Alen
[15:45 – 16:15]

 • {Na popisu se pracuje – něco s lesem . . . 😀 }

7. Ostravský vokální improvizátor Patrik Kee aneb „Vesmíření“
[16:30-17:30]

 • Koncert ve znamení klidu, zastavení a vnitřního dialogu se samým sebou.“ Můžete se nechat ukolébat a pohladit zvučnými souzvuky navzájem se prolínajících tónů, které vznikají přímo na pódiu za pomocí nástroje jménem loopstation (vrstvící smyčkovač) a hlasu, který používá celou škálu barev, proměn a jeho možností.

8. Evička a Straky aneb „Hudba Duhy“
[18:00 – 19:00]

 • Drazí přátelé, srdečně Vás zveme na koncert plný krásných písní z celého světa, které žehnají Matičce Zemi. Pohoupeme se v rytmu reggae, zazní taneční gypsy a společně se propojíme v harmonii rainbow písní. Otevřeme svá srdce léčivé hudbě a magickému tanci a požehnáme tím sobě i druhým. 
  Oslavíme život v radosti a tanci, pomodlíme se k Velkému duchu a společně poděkujeme za dary života – Naplníme srdce láskou a radostí, jako jedna velká Rodina. 🙂

9. Maok a jeho alternativní hudební scéna z různých sfér
[19:30 – 20:30]

 • … Netřeba představovat hudbu, kterou když jednou někdo uslyší, nezapomene. 🙂


Zakončení

10. Pavel & Venus
[21:00 – ∞]

 • Závěr festivalu se zpívajícími tibetskými mísami …

Alternativní zóna:

Poznámka: Tato sekce nedisponuje vlastním pódiem.

1. Qi gong – Chi kung s Ivošem Chocholatým 
[12:00 – 12:45]

 • Meditativní cvičení pro posílení ducha.

 

2. Hearth Code s Ivonou Dolínskou 
[12:45 – 13:30]

 • [BESEDA] – Jak si pomoci sám během pár minut? Naučím Vás metodu doktora Alexandra Loyda, která za pomoci „vysypání našich emocionálních odpadků“ zbavuje tělo fyziologického stresu, čímž napomáhá k léčení fyzických i psychických problémů, odbourání negativních přesvědčení a problémům s nimi spojenými . . .

 

3. Aštanga jóga s Martinem Svobodou 
[13:30 – 14:15]

 • Meditativní cvičení pro posílení ducha.

 

4. Jak se vydat za svými sny po 50. roce života? Beseda s Janou Gregorovou
[14:15 – 14:45]

 

5. Ženské a mužské kruhy s Evou Jelenovou a Andrejem Kolářem
[15:00 – 16:30]

 

6. Naladění se na Sebe Sama se Šárkou Čapkovou
[16:20 – 17:20]

 • Ponoříme se do sebe – na cestu za vnitřním tichem a klidem. 

 

7. Projekt s názvem Feeltrees
[17.30 – 18. 00]

 • Jako mocný strom disponuje několika stěžejními větvemi a nabízí tak mnoho možností aktivní pomoci Matce Zemi, která k tomu stále hlasitěji vyzývá všechny vědomé, probouzející se bytosti.

 

8. Jóga smíchu s Davidem Zahradníkem
[19:00 – 19:30]

 • Aneb kdo se směje, toho radost popadne. 😀

 

9. Meditace pokoje
[20:30 – 21:00]

Berte prosíme v potaz, že se rozvrch může lišit, proto změna programu vyhrazena . . .